Polo Tv Newsy Akcent laureatem nagrody publiczności w Ostródzie. Za co tak bardzo kocha ich publiczność?

Akcent laureatem nagrody publiczności w Ostródzie. Za co tak bardzo kocha ich publiczność?

dodano: 28.07.2014

Po raz siódmy zdobyli nagrodę publiczności w Ostródzie. Można zaryzykować stwierdzenie, że to już tradycja. W tym roku otrzymali także główną nagrodę Polo tv Hit Festivalu w Szczecinku! Co jest takiego w hitach tej grupy, że wielbiciele disco polo kochają je bardziej niż inne?


Fot. Piotr Grzybowski SE

Utwory śpiewane przez Zenka Martyniuka są niesamowicie melodyjne, od razu wpadają w ucho nawet kiedy słyszymy je pierwszy raz. Ich teksty są proste i romantyczne. Charakterystyczna barwa głosu wokalisty jest nie do podrobienia. Być może właśnie w tym tkwi sekret sukcesów Akcentu.

Lider grupy jest niezwykle sympatyczny, optymistycznie nastawiony do świata i ludzi choć także trochę tajemniczy! To sprawia, że fani kochają go bezgranicznie i to zarówno starsi, jak i młodzi.

- Uwielbiam przede wszystkim słowa jego piosenek – mówi nam pani Magda, wieloletnia wielbicielka Zenka Martyniuka. - W tych piosenkach o coś chodzi. Na pewno nie są banalne - zachwyca się. - Poza tym uwielbiam jego głos - dodaje. - Wszystkie moje koleżanki słuchają Akcentu - zdradza pani Magda.Takich głosów jest więcej.

Sam wokalista podkreśla, że najważniejsze są słowa. By łatwo wpadały w ucho, ale by były jednocześnie poetyckie. O tajemnicy swojego sukcesu mówi krótko:

- To lata doświadczeń. Wiemy, jak trafić w gusta naszych odbiorców - tłumaczy.

Warstwą tekstową zajmuje się od lat Marzanna Zrajkowska. To ona stoi za większością utworów Akcentu.

- Staramy się by słowa naszych piosenkę łatwo zapadały w pamięć - zdradza nam Zenon Martyniuk. - Nawet te, wykonywane po raz pierwszy na scenie po chwili śpiewają już wszyscy - zaznacza muzyk.
Tagi