Polo Tv Newsy „Disco Polo" wchodzi na ekrany! Już w ten weekend obejrzą go pierwsi widzowie!

„Disco Polo" wchodzi na ekrany! Już w ten weekend obejrzą go pierwsi widzowie!

dodano: 18.02.2015

Pierwszy film o fenomenie disco polo za kilka dni trafi do kin w całej Polsce. Oficjalna premiera odbędzie się już 27 lutego, ale już w ten weekend będziecie mogli zobaczyć go na ekranach warszawskiego kina Atlantic. 21 i 22 lutego odbędą się tam dwa seanse przedpremierowe.Znakomita obsada, tysiące statystów, oszałamiające plenery a wszystko to w oprawie największych hitów disco polo. Już w ten weekend pierwsi widzowie będą mogli odkryć bajecznie kolorowy świat show biznesu i początków polskiej muzyki tanecznej szalonych lat 90. Chcecie wiedzieć, jak rodziły się pierwsze gwiazdy polskiej sceny disco? Z przymrużeniem oka i specyficznym humorem opowiada o tym najnowszy film Maćka Bochniaka pt. „Disco Polo”.


Fot. L. Sokal

To historia dwóch młodych chłopaków, Tomka i Rudego, którym marzy się muzyczna kariera i którym udaje się, mimo przeciwności losu, wedrzeć na czołowe miejsca list przebojów. Jak mówi sam twórca filmu, to fikcyjna historia oparta na faktach.

- To rzeczywistość lat dziewięćdziesiątych przepuszczona przez wyobraźnię. Nie chodziło nam o siermiężne odwzorowanie tamtych czasów. Zaczarowaliśmy disco polo i zrobiliśmy z niego bajkę – dodaje tajemniczo reżyser.


Fot. L. Sokal

Maciej Bochniak od początku dążył do zaangażowania znakomitych aktorów. W filmie występują Joanna Kulig, Tomasz Kot, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki i Jacek Koman.

Znajdziemy tu także pełen przegląd największych hitów disco polo. Fani muzyki tanecznej usłyszą m.in. największe przeboje grup Boys, Weekend, Classic i oczywiście Akcent. Który z zespołów zainspirował twórców filmu?


Fot. L Sokal

- Zenek Martyniuk rządzi! Rzucił nas wszystkich na kolana – mówił po pokazie prasowym reżyser filmu Maciej Bochniak. - Jego utwory to wrota do świata disco polo. To głównie jego przeboje pojawiają się w filmie – zdradza Bochniak. - Przearanżowaliśmy je nieco, dodaliśmy nowe brzmienia i w filmie wykonują je oczywiście aktorzy.W krótkich sekwencjach na ekranie pojawiają się także prawdziwe gwiazdy disco polo: Robert Klatt, Tomasz Niecik i Radek Liszewski! Czy trudno było zaangażować ich do filmu? Jak mówi sam reżyser wszyscy od razu się zgodzili. Gorzej było już ze zgraniem terminów, bo jak wiadomo, sezon letni jest dla muzyków bardzo gorący. Festiwale, koncerty, ciągle w trasie.

- Kombinowaliśmy nawet nocne loty, helikoptery, ale szczęśliwie wszystko się udało - śmieje się reżyser.

„Disco Polo" to iście hollywoodzka produkcja. Mamy tu ekstrawaganckie kostiumy, niesamowitą scenografię, ekskluzywne jachty, pościgi na pustyni. Będą wątki dramatyczne, sensacyjne, komediowe i romantyczne.

- Disco polo to bardzo radosna muzyka. Widz ma wyjść z kina zadowolony i szczęśliwy. Jestem przekonany, że nawet ci, którzy na co dzień nie słuchają tej muzyki jeszcze dwa tygodnie po obejrzeniu filmu będą śpiewać te piosenki. One tak wpadają w ucho - śmieje się reżyser.Relacja z pokazu prasowego, wywiady z gwiazdami i twórcami filmu już w najbliższą sobotę na antenie Polo tv!