Polo Tv Newsy Elwira Mejk zdradza szczegóły współpracy z Marcinem Millerem.

Elwira Mejk zdradza szczegóły współpracy z Marcinem Millerem.

dodano: 17.06.2014

Chcecie wiedzieć jak powstaje przebój? Poprosiliśmy Elwirę Mejk by opowiedziała nam jak wyglądała jej współpraca z Marcinem Millerem przy utworze „Graj dla mnie”, którego premierę będziecie mogli usłyszeć 4 lipca na festiwalu w Szczecinku. Oto co opowiedziała nam wokalistka grupy MEJK i jednocześnie autorka muzyki i słów.

Elwira Mejk: - Piosenka - w głowach urodziła się jesienią 2013. Troszkę poczekała, by rozkwitnąć latem 2014. Została napisana z myślą o duecie z Marcinem Millerem. Choć pewności nie miałam, czy Marcin przyjmie propozycję i znajdzie czas. Tylko raz zadałam mu pytanie - Czy nagrasz ze mną duet ? Zaskoczył mnie gdy od razu odpowiedział - TAK ! Wcześniej nie słyszał, ani piosenki, ani tekstu, nie dał też sobie czasu na zastanowienie. Od razu - padło - TAK ! Takie męskie decyzje kocham !
Jak wyglądało samo nagranie?
Elwira Mejk: - Przesłałam mu ścieżkę dźwiękową, aranżacje i tekst, a on się go nauczył. Wszedł do studia w Białymstoku i nagrał swoją partię wokalną. Ja nagrywałam u siebie, w moim studiu w Morągu. Zatem ani razu nie spotkaliśmy się w czasie nagrań wokali :) Z niecierpliwością czekałam więc na efekt końcowy. Był bardziej niż zadowalający. Piosenkę przesłałam Marcinowi. Odpisał, że nie często jest wylewny jako krytyk muzyczny, ale tu sobie na to pozwoli. Napisał - "Naprawdę mi się podoba, liczę, że może to być letni hit". Ja też na to liczę :) - pomyślałam w duchu, żeby nie zapeszyć. Pierwsze, prawdziwie premierowe wykonanie tej piosenki będzie miało miejsce 4 lipca na Polo tv Hit Festivalu w Szczecinku.
O czym jest najnowszy przebój Elwiry i Marcina?
Elwira Mejk: - Piosenka opowiada o tym, że ludzie spotykając się w różnych miejscach, w różnym czasie, przy różnych zajęciach, od pierwszego spojrzenia zakochują się w sobie, aż do szaleństwa, aż do bicia dzwonów. A dzwony biją przecież tylko w bardzo, bardzo ważnych momentach życia. W tekście jest nawiązanie do piosenki " Jesteś szalona". Marcin w swojej - śpiewał - "...jesteś szalona...." , Ja w refrenie w "Graj dla mnie" śpiewam - "...niech biją dzwony, bądź szalony... " :) Czyż to nie jest wymowne ? Marcin też mówiąc potocznie ma już „motyle"w brzuchu :) Klip do piosenki wkrótce !
Zapraszamy wszystkich do Szczecinka na premierę „Graj dla mnie” w wykonaniu Elwiry i Marcina. Muzykę napisali Elwira Mejk i Mariusz Brodzik. Słowa ułożyła sama Elwira.

Tagi