Polo Tv Newsy Ostatni klaps na planie filmu „Discopolo"

Ostatni klaps na planie filmu „Discopolo"

dodano: 30.09.2014

Zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego o fenomenie muzyki disco polo w reżyserii Maćka Bochniaka. „Discopolo” to dynamiczny film o wielkich marzeniach. To historia młodych muzyków z początków lat 90., którzy dzięki własnemu talentowi i uporowi zdołali dotrzeć na szczyt listy przebojów. To także opowieść o czasach, kiedy rodził się w Polsce wolny rynek i wszystko wydawało się jeszcze możliwe.
To był bardzo pracowity okres dla całej ekipy filmu „Discopolo". Przez 35 dni filmowcy, aktorzy, epizodyści i statyści odwiedzili aż trzy województwa. Ostatnie, widowiskowe sceny powstawały w Warszawie m. in. na tarasie Pałacu Kultury i Nauki. W filmie prócz plejady polskich aktorów zobaczymy także współczesne gwiazdy disco polo: Radka Liszewskiego, Roberta Klatta oraz Tomasza Niecika. Scenariusz jest wynikiem współpracy Macieja Bochniak i debiutującego w roli scenarzysty Mateusza Kościukiewicza.

- W „Discopolo” opowiadamy historie ludzi, dla których kariera discopolowa była najlepszym okresem w życiu. Ludzie z prowincji z dnia na dzień stawali się rozpoznawalni - mówi reżyser Maciej Bochniak. - Zarabiali olbrzymie pieniądze, czuli, że oto spełnia się ich amerykański sen. I żeby pokazać to bez oceniania, postanowiliśmy wszystko „podkręcić” w warstwie wizualnej, kolorystyce, kostiumach, przerysować w taki sposób, by cały ten kicz lat 90. nie wydawał się przaśny ani komiczny, ale żeby młody widz, który tamtych czasów nie pamięta, oglądając film mógł pomyśleć, że sam chciałby przeżyć coś takiego. Stawiamy na solidną rozrywkę, kino łączące gatunki od sensacji po komedię - tłumaczy reżyser.

Film wejdzie na ekrany w 2015 roku.