Polo Tv Newsy Ostatnie odliczanie przed premierą! „Disco Polo" w kinach już od najbliższego piątku 27 lutego!

Ostatnie odliczanie przed premierą! „Disco Polo" w kinach już od najbliższego piątku 27 lutego!

dodano: 24.02.2015

To historia godna obejrzenia - tak o „Disco Polo" mówi Radek Liszewski, lider zespołu Weekend, który obok innych gwiazd zagrał w najnowszej polskiej produkcji filmowej, poświęconej temu jedynemu w swoim rodzaju fenomenowi polskiej muzyki tanecznej. „Disco polo" w kinach w całej Polsce już od najbliższego piątku 27 lutego!Od premiery filmu Macieja Bochniaka „Disco polo" dzieli nas już tylko kilka dni. Wybieracie się do kina? Jest wielce prawdopodobne, że nie wyjdziecie z niego zawiedzeni.

Film z pewnością przypadnie do gustu przede wszystkim wielbicielom disco polo, którzy związani są z tą muzyką od chwili jej narodzin. Choć historia i postacie są fikcyjne, w filmie pojawi się w wiele scen, które nawiązują do najważniejszych momentów z historii polskiej muzyki tanecznej.

- Można powiedzieć, że będzie to film o Kopciuszku, bo ta historia przypomina właśnie tę bajkę - mówi Radek Liszewski, lider zespołu Weekend w wypowiedzi dla Superexpress.tv - Główny bohater odnosi sukces w nurcie, w którym my jesteśmy od lat. Są tam perypetie, przeżycia, pojawia się też love story. To historia godna obejrzenia - zapewnia wokalista.

W „Disco Polo" zagrała cała plejada znanych i lubianych polskich aktorów. Na ekranie zobaczymy między innymi takie gwiazdy polskiego kina jak Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik i Mateusz Kościukiewicz. Jednak równie ważne będą wielkie postaci polskiej sceny disco polo - Robert Klatt, Radek Liszewski oraz Tomasz Niecik, którzy zagrają fikcyjne postacie.

Jak zwraca uwagę ten ostatni, filmem powinni zainteresować się też zupełnie młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w świat disco polo. Dlaczego? - Film opowiada o młodych, ambitnych ludziach, którzy chcą zrobić karierę. Stawiając pierwsze kroki zadają sobie pytania z kim porozmawiać, gdzie uderzyć, jak się przebić, czy ten utwór ma szansę na rynku - mówi Tomasz Niecik. - Również i do mnie coraz częściej zgłaszają się zespoły i wykonawców, którzy marzą, by zrobić karierę - dodaje wokalista.

Czy film pomoże im znaleźć inspirację do dalszej działalności? Czy po jego wejściu na rynek w Polsce pojawi się nowa fala młodych wykonawców disco polo? To się dopiero okaże. Zapraszamy do kin!