Polo Tv Newsy Pierwszy klaps na planie filmu fabularnego o disco polo

Pierwszy klaps na planie filmu fabularnego o disco polo

dodano: 07.08.2014

Fenomen disco polo doczekał się produkcji filmowej. Właśnie ruszyły zdjęcia do filmu w reżyserii Macieja Bochniaka pt. „Discopolo”. Na planie najlepszym aktorom młodego pokolenia towarzyszyć będą Radek Liszewski, Robert Klatt i Tomasz Niecik.


Fot. Lidia Sokal

Film łączy elementy kina drogi, komedii, thrillera i romansu. Jego twórcy chcą pokazać, jak kształtowała się świadomość młodego pokolenia Polaków, którzy zachłysnęli się wolnością początków lat 90. Opowiada historię młodych ludzi, muzyków, którzy podążając za swoimi marzeniami zakładają zespół disco polo.

- To film zarówno dla miłośników subkultury disco polo, jak i tych, którzy tej kultury „nie kupują”. Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90. oraz dla tych którzy w polskim kinie szukają świeżości, czy też po prostu wciągającej fabuły i dobrej rozrywki z drugim dnem – podkreśla reżyser, Maciej Bochniak.

Na ekranie zobaczymy Piotra Głowackiego i Dawida Ogrodnika wcielających się w rolę młodych muzyków, a także Joannę Kulig, która gra eteryczną wokalistkę disco. Obok aktorów pojawią się także współczesne gwiazdy disco polo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu Classic oraz Radosław Liszewski, lider grupy Weekend.Tagi