Polo Tv Newsy Tego nie zobaczycie w kinach! Pierwszy polski film o disco polo - kulisy produkcji w programie Disco Polo Live!

Tego nie zobaczycie w kinach! Pierwszy polski film o disco polo - kulisy produkcji w programie Disco Polo Live!

dodano: 20.10.2014

Na kolejny odcinek Disco Polo Live Robert Klatt zabierze Was na plan produkcji „Disco Polo". Będą rozmowy z twórcami, aktorami, sceny zakulisowe oraz wiele ciekawostek związanych z produkcją filmową! Program w całości dostępny już jest na naszej stronie internetowej! Sprawdźcie koniecznie, jak powstawał pierwszy polski film o disco polo!Kto łapał ostatnie ciepłe dni tej jesieni, mógł przegapić sobotnie spotkanie z Robertem Klattem i jego programem Disco Polo Live. A tam naprawdę wiele się działo. Robert zaprosił Was na plan pierwszego filmu fabularnego opowiadającego o rozkwicie gatunku disco polo. Ekipę filmową nasz prowadzący spotkał w jednym z warszawskich klubów.„Disco Polo” to opowieść o wielkich marzeniach, sukcesie i miłości. To także niesamowicie pozytywny film. W kinach pojawi się już w marcu. Zajrzyjcie z Robertem na plan tego filmu i przekonajcie się, co o tej produkcji, swoich inspiracjach i pomysłach opowiedział sam reżyser Maciej Bochniak:- Disco polo jest elementem naszego świata. Pierwszy raz z tym światem zetknąłem się podczas kręcenia dokumentu o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full „Miliard szczęśliwych ludzi” - mówił Bochniak. - To natchnęło mnie do tego, by bliżej zainteresować się tym gatunkiem. Zauważyłem, że disco polo to w pewnym sensie przemilczany temat a jednocześnie bardzo barwny. Podczas pracy nad moim filmem dokumentalnym spotkałem wiele gwiazd disco polo i usłyszałem bardzo dużo fabularnych, mięsistych historii. Pomyślałem wtedy, że warto napisać scenariusz fabularny w oparciu o te historie - wyjaśniał reżyser.

Bochniak zapewnił także, że w filmie nie chce nikogo wyśmiewać ani poddawać ocenie.

- Bardzo poważnie podeszliśmy do tematu muzyki naszych bohaterów. Powstały nowe aranże, tło muzyczne jest świeższe i bardziej spójne. Chcemy dzięki temu trafić także do ludzi, którzy nie słuchali nigdy disco polo. Nikogo nie wyśmiewamy, nie oceniamy. Chcieliśmy opowiedzieć żywą historię, całkowicie na serio acz z humorem - zdradził Maciek Bochniak.

Dla wszystkich, którym nie dane było zobaczyć wizyty za kulisami produkcji mamy dobrą wiadomość. Już teraz możecie obejrzeć część pierwszą i drugą najnowszego programu DPL na stronie internetowej Polo tv!


Tagi