Polo Tv Newsy Vengaboys w Ostródzie!

Vengaboys w Ostródzie!

dodano: 23.07.2013

Gwiazdy z Holandii zaśpiewają specjalnie dla Was!

W 1998 roku świat poznał podnoszącą na duchu muzykę holenderskiego zespołu Vengaboys. Wielokrotnie zdobywali platynowe płyty zawierające takie hity muzyki pop-dance, jak:
Up & Down”, „We Like To Party!”, „Boom Boom Boom Boom!!”, „We’re going to Ibiza”. Vengaboys zdobyli szczyty list przebojów w ponad 20 krajach, między innymi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, krajach południowej Afryki, Tajlandii, Australii i Meksyku.

Historia Vengaboys to ciągła przygoda, dzięki której zwiedziliśmy niemal cały świat” – powiedziała Denice, wokalistka zespołu.

W 1999 roku Vengaboys zdobyli serca amerykanów, ich dwie piosenki: „Up & Down” i „We Like To Party” utrzymywały się w czołówce prestiżowej listy przebojów muzyki dance Billboard. Ich trzeci album „Greatest Hits!” zdobył w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty, a zespół został nominowany do nagrody MTV „Odkrycie roku”.

W ramach promocji singla „Kiss (When The Sun Don’t Shine)” zespół zorganizował najdłuższy pocałunek na świecie, który trwał 29 godzin i trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

Vengaboys otrzymali wiele nagród, włączając holenderską nagrodę TMF za najlepszy układ choreograficzny oraz nagrodę za bycie najlepszym „produktem eksportowym” Holandii, wyprzedzając w tej kategorii między innymi tulipany, produkty rolne i sery.

Zespół wciąż tworzył nowe hity, m.in „Shalala lala”, „Kiss (When The Sun Don’t Shine)”, „Uncle John From Jamaica”, a wszystkie z nich były w TOP 5 niemal we wszystkich krajach. W całej historii zespołu, każdy opublikowany przez nich singiel nie wyszedł poza listę 40 najlepszych piosenek w Wielkiej Brytanii. Grupa koncertowała na całym świecie, w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azjii, Australii i Południowej Ameryce.

W 2002 roku grupa po sprzedaniu 20 milionów singli i 5 milionów albumów zawiesiła działalność, by powrócić na scenę w 2007. Singiel pod tytułem „Rocket to Uranus” wydany
w 2010 spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów.

Mimo upływu lat, Vengaboys wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie, mają zaplanowane koncerty do końca 2013 roku. W ostatnich latach odwiedzili między innymi Stany Zjednoczone, Watykan, Rosję, Północną Koreę, Sudan i Włochy. W planach, do końca 2013 roku, mają jeszcze Polskę (18. Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie), Irlandię, Belgię, Wielką Brytanię i Niemcy.  Ich największy hit „Boom Boom Boom Boom!!” w serwisie Youtube ma ponad 31 milionów wyświetleń, a suma wyświetleń ich piosenek na oficjalnym kanale to niemal 95 milionów.