Polo Tv Newsy Wielkie Pożegnanie Lata już za nami!

Wielkie Pożegnanie Lata już za nami!

dodano: 29.08.2014

Ponad dziesięć tysięcy ludzi bawiło się na stadionie szkolnym w Iłowie na Wielkim Pożegnaniu Lata. Koncert upłynął pod hasłem jubileuszu zespołu Akcent. Ten wieczór należał do Zenka Martyniuka. Specjalnie dla niego na scenie zaśpiewali jego wierni przyjaciele.


zdj. Artur Hojny, SE

Wielkie Pożegnanie Lata w Iłowie wpisało się już na stałe w grafik koncertowy miłośników disco polo. Co roku na tę imprezę przybywa ogromna rzesza fanów. Wszyscy doskonale wiedzą, że ostatni czwartek sierpnia należy do Iłowa.

- To nie jest tylko jeden z wielu wakacyjnych koncertów - mówi nam Robert Klatt, dyrektor artystyczny wydarzenia. - Wielkie Pożegnanie Lata w Iłowie to impreza wyjątkowa. Staramy się, by zawsze towarzyszyło jej jakieś specjalne wydarzenie. W zeszłym roku był to 20. jubileusz zespołu Classic, w tym roku świętowaliśmy ćwierćwiecze zespołu Akcent - dodaje Klatt.

Zespół Akcent tworzył podwaliny nurtu disco polo. Ich przeboje co roku zdobywają prestiżowe nagrody na różnych festiwalach. Nie dziwi więc fakt, że w koncercie dla Zenka chcieli wystąpić wszyscy.

- Mieliśmy więcej chętnych niż możliwości - zdradza nam Robert Klatt, który był odpowiedzialny za dobór artystów. - Koncert jubileuszowy podzielony był na 12 utworów, z czego połowę miał śpiewać Akcent. Musieliśmy wybrać innych wykonawców. To Zenek miał jednak decydujący głos - powiedział Klatt.

Ostatecznie na scenie pojawili się Basta, After Party, Boys, Weekend, MIG, Classic, D-Bomb, Freaky Boys, Exaited i Jarek Rynkiewicz.


zdj. Artur Hojny, SE

- To prawdziwa ikona stylu - mówi Eva Basta, która wczoraj śpiewała dla Zenka „Pragnienie miłości” razem z liderem grupy After Party Patrykiem Pegzą. - Byliśmy zestresowani, bo czasu na próby prawie nie mieliśmy ale też bardzo szczęśliwi – mówi Eva. - Patryk przygotował nową aranżację. Byłam tak przejęta występem dla Zenka, że zapomniałam podziękować Patrykowi za współpracę. Oboje byliśmy bardzo zadowoleni z naszego wykonania tego wielkiego przeboju grupy Akcent - dodaje Basta.
Zespół Akcent z okazji swojego jubileuszu otrzymał nagrody od rodzimej wytwórni Green Star, wójta gminy Iłów Romana Kujawy oraz radia Vox FM.
Zdjęcia: Artur Hojny, SE

Tagi