Polo Tv Newsy Wzorowałam się na wokalistce zespołu La Strada - zdradza Joanna Kulig -„Disco Polo" w kinach już za kilka dni. Sprawdźcie, co o filmie mówią reżyser, aktorzy i gwiazdy

Wzorowałam się na wokalistce zespołu La Strada - zdradza Joanna Kulig -„Disco Polo" w kinach już za kilka dni. Sprawdźcie, co o filmie mówią reżyser, aktorzy i gwiazdy

dodano: 19.02.2015

Przed nami długo oczekiwana premiera kinowa! Film „Disco Polo" już 27 lutego wchodzi na ekrany polskich kin! To produkcja o kulturowym i socjologicznym fenomenie, zjawisku, które porwało miliony Polaków - polskiej muzyce tanecznej! Zobaczcie disco polo oczami Maćka Bochniaka! Takiej produkcji jeszcze w Polsce nie było!Na ten film fani muzyki tanecznej czekali od dawna. Pierwszy klaps na planie produkcji padł w połowie ubiegłego roku. Jak zapowiadają twórcy, „Disco Polo” będzie łączyć wątki komediowego thrillera, szalonego romansu, filmu drogi, a wszystko to w zaskakującej formie przełamującej kinowe schematy. Jednym słowem, będzie wesoło, kolorowo, energetycznie i momentami trochę dziwnie.W obsadzie znalazła się czołówka polskich aktorów z Tomaszem Kotem, Dawidem Ogrodnikiem i Joanną Kulig na czele. - Dokonując wyborów obsadowych postawiliśmy na pierwszą ligę polskich aktorów młodego pokolenia - mówi reżyser Maciej Bochniak. - Jesteśmy przekonani, że wniesie to do filmu absolutnie nową jakość - dodaje.

A co o produkcji sądzą aktorzy i gwiazdy disco polo? - To bardzo kolorowy film. Czegoś takiego jeszcze nie było. „Disco Polo” będzie obrazem w stu procentach kinowym: profesjonalnym i poważnym - mówi Radek Liszewski, odtwórca jednej z epizodycznych ról. - Zwykle, jeśli film zaczepia o nurty disco polo, to kojarzy się bardziej z pastiszem niż z poważną produkcją. Tu będzie inaczej - zapewnia muzyk.Odtwórczyni głównej postaci kobiecej - Gensoniny - Joanna Kulig, choć sama nie słucha muzyki disco polo, bardzo starannie przygotowywała się do roli. - Bardzo spodobał mi się scenariusz i postać mojej bohaterki Anki, która jest divą disco polo - mówi aktorka. - Tworząc postać wzorowałam się głównie na wokalistce zespołu La Strada. Oglądałam jej teledyski, stylizacje - zdradza Kulig.

Reżyser i współautor scenariusza Maciej Bochniak zapewnia, że film nie ocenia w żaden sposób zjawiska jakim jest muzyka i twórcy disco polo. - Już wszyscy discopolowców obśmiali, od poważnych publikacji po talk-show. To łatwe. Pisząc scenariusz z Mateuszem Kościukiewiczem, powiedzieliśmy sobie, że wartościowanie, ocenianie nie jest tematem tego filmu. Jest to raczej uniwersalna historia o polskiej mentalności, o pogoni za sukcesem i marzeniami w zderzeniu z realiami kapitalizmu wczesnych lat dziewięćdziesiątych. To także kawałek naszej najnowszej historii - mówi Bochniak.