Polo Tv Newsy Zenek Martyniuk - co mówią o nim koledzy z branży?

Zenek Martyniuk - co mówią o nim koledzy z branży?

dodano: 12.09.2014

Mówią o nim niekwestionowany król disco polo! W tym roku obchodzi swój wielki jubileusz. 25 lat na scenie – takim sukcesem niewielu może się poszczycić. Jego utwory znają i śpiewają wszyscy fani disco polo, od dzieciaków po seniorów. Na jego koncertach ludzie szaleją, tańczą i śpiewają. Na Akademii Muzycznej w Katowicach powstała nawet praca dyplomowa oparta w całości na jego utworach. Zenek Martyniuk! Co mówią o nim koledzy z branży? Zobaczcie sami.

Agnieszka Drewnicka, zespół Exaited. Razem z Zenkiem nagrała wspaniałą balladę „W sercu mi graj”:

- Lider grupy Akcent to mężczyzna wspaniały, sympatyczny, serdeczny, ciepły, same superlatywy. Zenek ujął mnie niesamowitą skromnością, delikatnością. To prawdziwy gentleman!


Zespół MIG czyli Dorota, Marek, Sławek i Krzysiek Gwiazdowscy

- Za co kochamy Zenka? Za to, że jest normalny. Kochamy go jeszcze za wokal, słowa piosenek oraz za całokształt. Szanujemy go za utwory, osobowość. Jest idealnym człowiekiem.

Radek Liszewski zespół Weekend:

- Zenek Martyniuk to kanon muzyki disco polo. Jest solą tej muzyki! W języku polskim jest za mało słów, bym mógł wyrazić swój wielki podziw i szacunek, który we mnie wzbudza Zenek.
Ewa Basta, grupa Basta:

- Zenek to ojciec chrzestny gatunku disco polo!

Zespół After Party:

- Zenek jest fajnym, skromnym gościem. Kochamy go za mega fajny głos, całokształt, energię. To prawdziwy Mercedes w branży disco polo.
Podczas tegorocznego festiwalu w Iłowie każdy chciał zaśpiewać dla lidera grupy Akcent. Można śmiało powiedzieć, że był to prawdziwy zaszczyt. Już w niedzielę zobaczycie drugą część relacji z tego jubileuszu. Na scenie pojawią się zespoły Boys, Classic, Weekend i MIG. Każdy z nich zaśpiewa jeden z przebojów Zenka Martyniuka. Będą to „Gwiazda”, „Królowa Nocy”, „Dźwięki strun” i „Tańcząca w deszczu”. Koniecznie obejrzyj drugą część koncertu z Iłowa już w niedzielę, 14 września godzina 20:05.


Tagi