Polo Tv Newsy Zenek Martyniuk rusza na podbój Stanów! Lada chwila rozpoczyna się amerykańska trasa zespołu Akcent, a jej szczegóły ujawnia Super Express USA!

Zenek Martyniuk rusza na podbój Stanów! Lada chwila rozpoczyna się amerykańska trasa zespołu Akcent, a jej szczegóły ujawnia Super Express USA!

dodano: 03.12.2014

Największa polskojęzyczna gazeta w Stanach Zjednoczonych „Super Express USA" nazwała występy Akcentu w Ameryce najważniejszym polonijnym wydarzeniem muzycznym tej jesieni, a może nawet roku! Przed polską publicznością w Chicago, New Jersey i Nowym Jorku wystąpią w najbliższy weekend Zenek Martyniuk i zespół Akcent! Jak mówią amerykańscy organizatorzy trasy Zenka, bilety schodzą jak świeże bułeczki!

zdjęcie: Piotr Grzybowski SE

- Zainteresowanie koncertami jest bardzo duże – mówi „Super Expressowi” Diana Lisicka z FC Promoters, współorganizator występów grupy Akcent w USA. Jej zdaniem to efekt coraz większego zainteresowania disco polo wśród Polonii. – Polacy w Stanach mają dostęp do Polo tv, co może być jednym z powodów.

Amerykański „Super Express” pisze o szczegółach trasy Zenka. Wiadomo, że wraz z żoną Danutą wokalista wylatuje z Warszawy 3 grudnia. Limuzyna zawiezie ich z chicagowskiego lotniska O’Hare prosto do hotelu. Następnego dnia mają zaplanowane kilka wywiadów w stacjach radiowych oraz zwiedzanie Wietrznego Miasta.

zdjęcie: Piotr Grzybowski SE
 
 
5 grudnia pierwszy koncert w chicagowskim Michella Terance Dance Club. Przed Akcentem mają wystąpić chicagowskie grupy Volare, Event i zwycięzca debiutów na ostatnim festiwalu w Ostródzie – Kroppa, czyli chicagowski muzyk Artur Kropiwnicki. Jak podkreśla SE, występowi Zenka towarzyszyć będą tancerki z Chicago, a efektowną oprawę dopełnią świetnie przygotowana scena i wspaniałe światła.

Po koncercie i ledwie kilku godzinach snu Zenek musi przemieścić się na Wschodnie Wybrzeże – Akcent gra bowiem już 6 grudnia w Paterson, w stanie New Jersey. Na scenie klubu Riverside oprócz Akcentu Polacy będą mogli zobaczyć także popularnego Juniora i Kroppę, który przyleci do New Jersey razem z Akcentem.

Czasu na zwiedzanie Nowego Jorku i okolic nasz „król disco polo” nie będzie miał raczej dużo, bo już w niedzielę kolejny koncert - w świetnie znanym wszystkim Polakom w Nowym Jorku Klubie Europa na Greenpoincie. Jak zauważa SE, klub (który zmienił ostatnio nazwę na Good Room) jest popularny od jakiegoś czasu również wśród hipsterów z Brooklynu. Może i oni rozsmakują się w disco polo z najwyższej półki.

Organizatorzy ujawnili gazecie, że w poniedziałek z samego rana Akcent opuszcza metropolię i wylatuje do Miami, gdzie Zenek Martyniuk spotyka się z ekipą montażową, by nakręcić zdjęcia do teledysku. Będzie to zupełnie nowa piosenka – duet, jaki Martyniuk nagrał z Kroppą. Z Miami zaś cała ekipa przemieści się na Key West, gdzie będzie pracować nad innym projektem!

Według amerykańskiej gazety, Martyniuk ma na Florydzie znaleźć też trochę czasu dla siebie.

- Zenek uwielbia łowić ryby, jak czas pozwoli może uda się zorganizować mały wypad z wędką – zdradza gazecie Lisicka.

Tagi