Polo Tv Newsy Zenek Martyniuk w szpitalu! To mogło skończyć się tragicznie!

Zenek Martyniuk w szpitalu! To mogło skończyć się tragicznie!

dodano: 09.02.2015

Lider grupy Akcent Zenek Martyniuk w szpitalu! W piątek nad ranem wokalista trafił do szpitala w Białymstoku z silnymi bólami brzucha. Wstępne badania wykazały zapalenie wyrostka. Martyniuk natychmiast trafił na salę operacyjną. Niestety, okazało się, że wyrostek zdążył się już rozlać. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla pacjenta. Jego stan jest stabilny, ale ciągle nie zaszyto mu jeszcze rany. Dziś najprawdopodobniej zapadną kolejne decyzje w sprawie leczenia.Zenek Martyniuk miał szczęście, że czuwała nad nim żona Danuta, która jest pielęgniarką. Ona od początku podejrzewała, że to może być wyrostek.

- Zenek narzekał bardzo na bóle brzucha. Pojawiły się też wymioty. Od razu pomyślałam, że to może być wyrostek. Sama również przez to kiedyś przechodziłam - mówi nam Danuta Martyniuk. - W środę trafiliśmy do poradni. Niestety, lekarka nie dopatrzyła się niczego niepokojącego, nie dała nam nawet skierowania do szpitala - opowiada zdenerwowana żona lidera grupy Akcent. - Zenek dostał tylko zastrzyk przeciwbólowy i leki na zatrucie pokarmowe.

W piątek bóle tak się nasiliły, że do domu Zenka Martyniuka przyjechała karetka pogotowia. Lider formacji Akcent został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Tam okazało się, że sprawa jest dość poważna.

- Na oddziale ratunkowym zrobiono kompleksowe badania. Zenek miał bardzo wysoką leukocytozę i podwyższoną bilirubinę. Nawet białka oczu miał już zażółcone - zdradza nam żona. - Czekaliśmy chwilę na tomograf potem Zenek trafił na stół operacyjny. To był ostatni moment. Wyrostek pękł i doszło do zapalenia otrzewnej.

Po pęknięciu wyrostka robaczkowego szybko dochodzi do zapalenia otrzewnej a to zawsze zagraża życiu Z tego właśnie powodu liderowi grupy Akcent założono specjalny dren, który pozwala na oczyszczenie rany. Jak poinformowała nas żona muzyka, urządzenie prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie usunięte.

Lider grupy Akcent czuje się już całkiem dobrze. Nie chce słyszeć o odwołaniu najbliższych koncertów. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy wokalista wyjdzie ze szpitala. Jak mówi nam jego żona, jest mało prawdopodobne, by nastąpiło to przed weekendem.

Redakcja Polo tv życzy Zenkowi szybkiego powrotu do zdrowia!Tagi