Profesorre Topla Lala

Profesorre Topla Lala
PROFESORRE TOPLA LALA to autorski program Marcin Siegieńczuka, jednego z czołowych artystów muzyki tanecznej określanej ogólnie przydomkiem DISCO POLO. Program na pierwszy „rzut oka” można by było określić jako satyryczny, jednakże gdy się bardziej wsłuchamy w treści wypowiadane przez prowadzącego, to oprócz satyry wplatanej między wypowiedzi odnajdziemy sensowne wytłumaczenie treści zawartych w piosenkach nazywanych często banalnymi czy nie zawierającymi jakiegokolwiek przesłania.

Tytułowy PROFESOORRE TOPLA LALA wyciąga z „szuflady poematów discopolowych” utwory analizując ich treść pod kątem BEZSENSU W DENSIE. Szuka ukrytej prawdy , a być może i kłamstwa zamaskowanego między wersami dzieła, które z jednej strony jest napisane niby prostym językiem, a z drugiej magicznym słowem zrozumiałym tylko wybranym. Łamie stereotypy ukierunkowujące słuchacza na tor nie wsłuchiwania się w tekst piosenki z mocnym i rytmicznym bitem. Opowiada historie, nawiązujące do inspiracji autora krótkiego działa muzycznego. Szuka dialogu między różnymi utworami oraz ukazuje różnorodność zdań i zwrotów używanych w konstrukcji rymowanek.

Pierwszy i jak na razie chyba jedyny program ukazujący piosenki polskiego disco przez pryzmat dobrego humoru nie ośmieszającego gatunku oraz tłumaczący ludziom, którzy z tą twórczością nie mieli za dużo do czynienia, iż w zbiorze melodyjnych rymowanek, przyśpiewek i śmiesznych haseł możemy odnaleźć nie tylko sens w treści, lecz również wartości , którymi warto się kierować w życiu.