2019-10-21

Nikt nie słucha, a każdy zna... Powstała książka o disco polo!

0

Muzyka disco polo doczekała się nietypowej publikacji. Co o niej wiemy? Poznaj szczegóły związane z książką „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo" autorstwa Judyty Sierakowskiej.

Szalone lata dziewięćdziesiąte w Polsce miały ścieżkę dźwiękową i było nią disco polo. Muzyka chodnikowa królowała na targowiskach, stadionach i w mafijnych dyskotekach. Przy disco polo przeżywano pierwszą miłość i wybierano prezydentów. W czasie niedzielnej emisji telewizyjnego „Disco Relaxu” ulice pustoszały, a księża przesuwali godziny mszy. Kasety i płyty, nie zawsze legalne, sprzedawały się w milionach.

Dzisiaj chodzi już o inne miliony – o miliony wyświetleń w internecie. Fani nie piszą do idoli listów, tylko zaczepiają ich na Facebooku. Największe gwiazdy gatunku wchodzą do głównego nurtu polskiej rozrywki, już nie siedzą w poczekalni. Disco polo wraca na stadiony i do telewizji. Ale przecież disco polo nikt nie słucha… - Z tego reportażu nie dowiecie się, dlaczego Ruda tańczy jak szalona, ale dowiecie się, dlaczego wasze dzieci śpiewają te słowa po każdej zabawie karnawałowej w szkole, a dorośli milion razy odtwarzają piosenkę o rozlanym mleczku i ścieleniu łóżeczka. Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo to nie jest wstydliwa przyjemność ani książka bibelot. To wiedza konieczna. Sierakowska pokazuje, że disco polo to nie jest podziemny nurt, a kultura, której dominacji nawet nie zauważyliśmy - mówi Paulina Małochleb.

Polo TV objęło patronat medialny nad tą publikacją.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wydawnictwo Poznańskie (@wydawnictwo_poznanskie)Paź 16, 2019 o 11:56 PDT

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wydawnictwo Poznańskie (@wydawnictwo_poznanskie)Paź 15, 2019 o 9:32 PDT

Komentarze
© Polo TV 2018