2022-01-13

Skradła serce widzów POLO TV. Oto niesamowita Nina Nowak!

0

Na prośbę fanów przedstawiamy wyjątkową sylwetkę śpiewaczki operowej. Oto losy zawodowe Niny Nowak! Artystka zagościła na antenie POLO.TV w związku z koncertami świątecznymi. Jej życiorys jest jednak o wiele bogatszy. Gdzie zdobyła edukację muzyczną i z kim współpracowała? Jak dokładnie wygląda przebieg jej imponującej kariery?

Muzyka taneczna w połączeniu z klasyczną
W wigilię przez cały dzień na antenie POLO TV królowała świąteczna muzyka. O godz. 17:00 i godz. 19:30 odbyła się wielka premiera koncertu kolęd „Hej, w Dzień Narodzenia”, zarejestrowanego w zabytkowym kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Gliniance.
Pierwszy raz na antenie POLO TV zagościła muzyka klasyczna. I to połączenie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Na scenie wystąpiła światowej sławy śpiewaczka klasyczna Nina Nowak. Wraz z gwiazdami disco, m.in. Marcinem Miller, Robertem Klattem czy Radkiem Liszewskim, wykonywała najpiękniejsze polskie kolędy. W tytułowym utworze koncertu zaprezentowali się również prowadzący POLO TV: Edyta Folwarska, Jacek Mędrala oraz Maciek Smoliński.

Współpraca światowa z...
Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna (rodzaj głosu-alt). Występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą, takimi jak Israel Philharmonic Orchestra, Israel Symphony Orchestra, New York Radio Symphony, New York Philharmonic, Chicago Symphony, Berlin Philharmonic, Los Angeles Philharmonic Orchestra, Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji, Tokio Philharmonic Orchestra, London Symphony Orchestra,London Philharmonic, Moscow Philharmonic i wiele innych. Miała okazję śpiewać z Andrea Bocelli.

Początki z muzyką
Artystka pochodzi z Podkarpacia, z arystokratycznej rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Jak sama często podkreśla - urodziła się w pięknym starodawnym mieście Przemyśl. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 3 lat, w klasie fortepianu swojej babci pianistki Anny Jankowskiej, pod kierunkiem swojej mamy oraz w klasie prof. Jarosławy Popowskiej z Konserwatorium Muzycznego we Lwowie.

Dalsza edukacja
Do pierwszej klasy szkoły muzycznej poszła mając zaledwie 4 lata. Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. A. Maławskiego w Przemyślu ukończyła z wyróżnieniem z dwoma dyplomami: klasy fortepianu i organów, uzyskując nagrodę specjalną Ministra Kultury i Sztuki. Ukończyła równocześnie z wyróżnieniem II Liceum Ogólnokształcące im. K. Morawskiego w Przemyślu o profilu matematyczno-fizycznym.
Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Po studiach zrobiła doktorat z wokalistyki na tejże uczelni, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.

Specjalistka w swojej dziedzinie
Nina Nowak koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azję. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej - styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operę, operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej. Zajmuje się również kompozycją.

Na rodzimej scenie
Wokalistka prowadzi również bogatą działalność artystyczną występując również w Polsce, z wieloma polskimi prestiżowymi orkiestrami. Występowała pod batutą takich czołowych dyrygentów jak: Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk, Tadeusz Serafin, i wielu innych. Nina Nowak współpracowała z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła m.in. w jego dziełach: Te Deum, Credo, 7 Bram Jerozolimy, Pieśniach Zadumy i Nostalgii.

Wyjątkowa impreza z piłką nożną w tle
7 czerwca 2012 roku na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej gali UEFA Euro 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dyskografia gwiazdy
W 2014 roku Nina Nowak nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie piękną płytę „Nina Nowak śpiewa o miłości”, na której usłyszeć można największe przeboje miłosne od klasyki do muzyki rozrywkowej, najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej i rozrywkowej.

Inne wystąpienia
W marcu 2014 roku zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy państw wspierających pokój na świecie. 26 lipca 2016 roku zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez Ojca Św. Franciszka.

Praca charytatywna
Wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż, głodujące dzieci krajów trzeciego świata Afryki i Azji, które regularnie odwiedza. Pomaga w misjach pokojowych, budowie szpitali terenów objętych wojną dalekiej Azji oraz w przywróceniu pokoju na Bliskim Wschodzie. Wspiera również kobiety krajów arabskich w budowie szpitali - sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.

Wspomnienie Jana Pawła II
Jak podkreśla artystka największym dla niej zaszczytem była współpraca z Ojcem Św. Janem Pawłem II: koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży, którym przewodniczył Ojciec Święty.

Więcej informacji o Ninie Nowak można znaleźć na tej stronie internetowej.