2022-12-16

„Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami” 24 grudnia w POLO TV

0

Wyjątkowe wydarzenie z udziałem Małej Armii Janosika oraz gwiazd muzyki dance. Najpiękniejsze polskie kolędy oraz tradycyjne góralskie pastorałki w Wigilię w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Koncert „Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami” w sobotę 24 grudnia o godz. 20:00 w POLO TV.

Największa taka kapela
Pomysłodawcą projektu muzycznego Mała Armii Janosika jest Damian Pałasz. Skrzypek, muzyk i wizjoner w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Obecnie Mała Armia Janosika liczy 180 członków w wieku od trzech do siedemdziesięciu lat. Nazwa zespołu podkreśla jego liczebność (armia) oraz skład złożony w dużej mierze z dzieci (mała). Janosik (legendarny karpacki zbójnik) ma na celu przywoływanie skojarzenia z folklorem Karpat.

Z zamiłowaniem do tradycji
Zespół w ciągu roku cyklicznie wyrusza w trasy koncertowe, występując na terenie całej Polski. Na koncie ma zagranych kilkadziesiąt koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym. Grupa, nazywana również Największą Góralską Kapelą w kraju, zrzesza dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic, które łączy zamiłowanie do muzyki regionalnej, kultury i tradycji regionu Podhala.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Oficjalny Profil Kanału DPM📺 (@disco_polo_music)

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki
Podczas koncertu „Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami” na scenie Mała Armia Janosika oraz gwiazdy muzyki dance, między innymi: Zbóje, Marcin Miller (Boys), Radosław Liszewski (Weekend), Piękni i Młodzi, Bayer Full, Mig, Czadoman, Paweł Jasionowski (Masters), Patryk Pegza (After Party), Jakub Urbański (Playboys), Karol Zawrotniak (Defis), Capitan Folk, Mateusz Mijal, Mejk i Szpilki. W wykonaniu artystów najbardziej znane polskie kolędy, m.in. „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc” i „Gdy śliczna panna” oraz tradycyjne góralskie pastorałki: „Narodzynie w sercu”, „To już pora na wilijom”, „Gore gwiazda” czy „Skrzypi wóz”. 

Koncert „Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami” w sobotę 24 grudnia o godz. 12:40 w Polsacie, o godz. 16:00 w Disco Polo Music i o godz. 20:00 w POLO TV, a także w niedzielę 25 grudnia o godz. 17:05 na antenie Super Polsat.