Mirage

0

Biografia:

Zespół MIRAGE pochodzi z Bielska Podlaskiego koło Białegostoku. Założycielem zespołu, wokalistą, multiinstrumentalistą i autorem prawie wszystkich piosenek jest Janusz Konopla. MIRAGE obsługuje imprezy nie tylko w woj. Podlaskim ale także w całym kraju. Najczęściej koncerty, wesela, festyny, studniówki i imprezy okolicznościowe. W swoim dorobku koncertowym zespół występował z takimi gwiazdami polskiej sceny jak Justyna Steczkowska, Stachursky, GOLEC uOrkiestra, D-BOMB, KOMBI, KALWI&REMI, MIRAMI i wiele innych.
Zespół ma na swoim koncie wiele płyt. Pierwsza zatytułowana "Uśmiechnij się" sprzedała się w ilości 280 tysięcy egzemplarzy, a przebój "Wiosna" do tej pory jest bardzo lubiany i chętnie śpiewany na wszystkich weselach i innych imprezach.
Kolejna płyta "Jesteś szalona" zawierała piosenkę, która stała się mega HITEM w trendzie disco polo. Piosenka "Jesteś szalona" której wyłącznym autorem tekstu i muzyki jest Janusz Konopla została nagrana w póżniejszym czasie jako cover przez zespół BOYS.
Kolejne płyty to:
 
Miłość bez granic
Zakurzone drogi
Andżelina
Ta dziewczyna i ja
Nie mów mi nie
Mamy lato
Ale fajnie
Moje życie
Kwiaty Cyklamenu
Moje serce zakochane
 
Zespół MIRAGE ma w swoim dorobku także płyty nagrane w języku ukraińskim, białoruskim i rosyjskim. Próby nawiązania do kultury wschodniej udały się znakomicie. Do odniesionego sukcesu przyczynił się fakt iż Janusz Konopla studiował muzykę, a ściślej grę na akordeonie na Uniwersytecie w Mińsku na Białorusi.
 
W skład zespołu wchodzą:
 
-Janusz Konopla
-Andrzej Konopla
-wokalistka YOKO
 
© Polo TV 2018