Solaris

0

Biografia:

Zamojski zespół Solaris został założony przez wokalistę Piotra Wójcika w roku 1990.
Twórczość zespołu oscyluje pomiędzy muzyką dyskotekową, a muzyką pop, którą śmiało można określić jako muzykę taneczną disco-dance. W dorobku zespołu jest osiem płyt, na których znalazły się piosenki, które są śpiewane od wielu lat w całej Polsce, są to m.in. : Samotność jak zły sen, Nie chcę ciebie stracić, Martwe słowa, Zabawa trwa, Ściągaj ubranie, Wracaj wracaj. Przeboje zespołu Solaris ukazywały się na licznych składankach płytowych. Utwory "Deszczowa opowieść nad ranem" oraz "Zostań ze mną jeszcze raz" przez wiele miesięcy gościły na Europejskiej Liście Przebojów Polskiego Radia Lublin.
 
Jednak w ostatnich latach największym przebojem zespołu stała się tytułowa piosenka z albumu Solaris -"Szmaragdy i diamenty" wydanego w 2008 r. W roku 2013 z piosenką "Szmaragdy i diamenty" zespół SOLARIS wystąpił na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Utwór był nominowana do tytułu "Hit Wszech Czasów Disco Polo" !
 
W dniu 9 czerwca 2014 roku, w telewizji Polo tv miała miejsce premiera albumu pt. SOLARIS „Tylko z Tobą”, który został wydany przez warszawskie wydawnictwo muzyczne FOLK. W lipcu 2014 Solaris wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie podczas Festiwalu Dobrej Zabawy 2014, gdzie wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej: Boys, Classic i Weekend. 
© Polo TV 2018